Misja

Czy gdyby Jezus dzisiaj się urodził jak człowiek, to jakby nauczył? Pływałby łódką? Wchodził na pagórek i mówił do ludzi? Czy ludzie za nim by dzisiaj szli?

To niektóre z pytań, które pojawiały się w mojej głowie. I o ile na na wszystkie pytania można by odpowiedzieć twierdząco, to jakby jest takie „ale”. Jezus pojawiał się tam gdzie są ludzie. A dzisiaj? Dzisiaj większość ludzi żyje w Internecie. A nawet jeżeli w nim nie „żyje”, to z niego korzysta. Sieć, która nas łączy i której używamy do komunikowania się, sprawdzania poczty, oglądania śmiesznych memów czy filmików z kotkami – dlaczego nie miałaby stać się głównym medium do niesienia Ewangelii, którą zostawił nam Jezus Chrystus? Oczywiście tak się dzisiaj dzieje – wystarczy wejść na serwis YouTube, żeby sprawdzić ile konferencji, rekolekcji i wszelkiej maści innych dobrych rzeczy można tam znaleźć. Ale można więcej. ICXC.pl to hmm „organizacja”? „Ugrupowanie”? „Dzieło”? Semantyka nie jest tu ważna – liczy się misja. A misja jest jedna:

Nieść Ewangelię drugiemu człowiekowi w Internecie

Głęboko wierzę, że jest to dzisiaj bardzo potrzebne. Wierzę, że tradycja jest ważna, ale nie możemy pozwolić, aby stała się betonem, który nas zalewa i unieruchamia. Wierzę, że Duch Święty – ten sam, który napędza (Nową) Ewangelizację – uzdolni nas do tego dzieła.

 

Projekty

Z Miłości do Boga, ludzi i świata